DUANE el Café


Káva, kterou nabízíme, je z rodinné farmy Jerusalén sdružující 64 malých pěstitelů kávy v severozápadním Hondurasu. Pěstují ji na více než 35 hektarech kávových plantáží, v nadmořské výšce 1.300 až 1.500 m n.m., ve vesnicích El Guineal, El Carmen, Montecristo, Carretal a El Guijo umístěných v horách Trinidad. Tyto oblasti jsou specifické svým mikroklimatem, které přispívá k její vysoké kvalitě.

Vášeň ke kávě přišla do Hondurasu se svými zakladateli a předkové této rodinné farmy byli jedni z nich. Již od roku 1794 je pěstování kávy jejích hlavní činnost a dědí se z generace na generaci. Co předkové začali, v tom dnes dědicové pokračují a vyvážejí kávu do celého světa.

V roce 2017 se produkce kávy z této farmy rozšířila i do České republiky.

Farma Jerusalén díky poloze plantáží a výrobním procesům, za použití tradičních metod, zachovává vysokou kvalitu kávového zrna.

Sklizeň kávových bobulí začíná koncem prosince a trvá do dubna. Sbírají se pouze zralé plody. Bobule se následně třídí, čistí a odděluje se dužina od buničiny. Celý proces sběru se provádí ručně. Vyčištěné plody kávy se nechají 12 - 16 hodin ležet v dřevěných kádích s vodou, pak se myjí a suší volně na slunci. Aby bylo dosaženo rovnoměrného sušení všech zrn, jednou za hodinu se zrnka kávy prohrabují dřevěnými hráběmi. Po dosažení vlhkosti, která se pohybuje mezi 11% až 12% následuje další výběr a třídění zrn.

Bez ohledu na to, že zrnka vypadají stejně, jsou ve skutečnosti mezi nimi pozoruhodné rozdíly v kvalitě. Proto se zrnka kávy dále třídí na gravitačních stolech, což je automatický třídič a výběr zrn končí ručním tříděním na třídicích stolech. Takto vytříděná zelená káva se plní do jutových pytlů a je připravena k expedici.

My pak tuto kávu pražíme v Čechách, ve vybraných pražírnách, aby byla vždy čerstvá a chutnala stejně.

Káva Santa Bárbara, odrůda Geisha, nám dává šálek s vyváženou sladkostí a kyselinkou, plným tělem, s chutí citrusů a vůni vonných látek sladkosti. Snoubí se zde čokoládová příchuť se sladkosti ve vzájemné harmonii.

Naše nabídka 


Honduras Geisha zrno 250 g

230 Kč

Honduras Geisha zrno 1 kg 

899 Kč

V případě zájmu objednávejte přes formulář nebo na duanesro@email.cz. 

Objednejte si našu kávu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve.